Wertykalne muzeum
DESIGN, ARCHITECTURE, SMALL ARCHITECTURE, DIZAJN, ARCHITEKTURA, INSTALACJA, PROJEKTOWANIE,
62
portfolio_page-template-default,single,single-portfolio_page,postid-62,bridge-core-2.0.4,,qode-title-hidden,qode-theme-ver-19.2,qode-theme-bridge,disabled_footer_top,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive

About This Project

WERTYKALNE MUZEUM

Wertykalne muzeum pozwala na zupełnie inne postrzeganie i odbieranie sztuki. Dedykowane jest obiektom pionowym takim jak kominy, silosy, wysokie i wąskie budynki. Idea polega na oglądaniu sztuki w pionie. Projekt porusza problem opuszczonych budynków, które coraz częściej widać w krajobrazie polskich miast, takich jak zarzucone inwestycje lub stare przemysłowe obiekty nie pełniące dziś swojej funkcji. Wewnętrzne ściany obiektów stanowią tło do prezentacji sztuki, a wewnętrzne windy lub schody pozwalają podziwiać dzieła.


Projekt zakłada wykorzystanie wolnostojących, opuszczonych silosów poprzemysłowych. Wertykalne muzeum to galeria street artu. Miejsce ogólnie dostępne, otwarte i nieogrodzone. Nie chcemy wprowadzać tu biletów wstępu ani godzin otwarcia. Pragniemy podnieść wartość wnętrza, wykorzystując jego charakter i atuty, przy jak najmniejszej ingerencji w zastaną budowlę.

Obiekt to komplet 6 betonowych tub o średnicy ok. 6m i wysokości 26m. Projekt zakłada zaproszenie 6 artystów zajmujących się street artem, z których każdy dostałby do pomalowania jedną z tub. Zwiedzanie odbywałoby się krętymi schodami prowadzącymi na „dach” silosów. Z każdej klatki na górze można dostać się do kolejnej i tak wędrując w górę i w dół zwiedzalibyśmy wystawę.

Lokalizacja

Wrocław

Category
architektura tymczasowa