About This Project

HAJO

Prawdziwy dom, przykład oryginalnej architektury, zmieniony w zabawkę. Dzięki niemu możesz poznać nowoczesny design i świetnie się przy tym bawić! HAJO przeprowadzi Cię przez świat fascynujących idei architektów dając Ci przy tym wielką frajdę z zabawy Twoim własnym unikalnym domem.

Baw się dobrze i pozwól domkowi żyć własnym życiem!

DESIGN

HAJO to seria „domków dla lalek” bazujących na oryginalnych projektach architektów. Są to modele istniejących obiektów prezentujących wysoką jakość i świeże spojrzenie na architekturę.

HAJO Nr.1 to model domu zaprojektowanego przez architekta Jana Szpakowicza w 1972 r. dla jego przyjaciół. Budynek istnieje do dzisiaj.

Niezwykły dom usytuowany w środku lasu. Dwie kondygnacje prezentują odmienny charakter. Na parterze, wtopionym w skarpę, znajduje się salon, hol, kuchnia i łazienka. Wszystkie pomieszczenia są tutaj zdefiniowane przez projekt ścian oporowych, zabezpieczających dom przed osuwaniem się gruntu. Drugie piętro składa się z 3 oddzielnych sypialni – drewnianych kostek połączonych dużym tarasem na planie kwadratu. Prowadzą do nich 3 klatki schodowe z parteru. Charakterystyczny układ ścian konstrukcyjnych powoduje, że budynek płynnie łączy się z lasem, stając się niemal jego częścią.

MODEL

Model jest w całości wykonany z drewna i łatwy w montażu. Niektóre części są ruchome więc można otwierać ściany, dachy i drzwi jak również zagladać przez strop do pokojów na parterze. Całe pierwsze piętro jest zdejmowalne co pozwala na  zabawę na dolnym piętrze. Oprócz wielu możliwości zabawy, pomaga to również lepiej zrozumieć ideę projektu i zobaczyć jak dom funkcjonował w codziennym życiu jego mieszkańców.

PACKAGE

Opakowanie zawiera wszystkie elementy potrzebne do budowy domu. Takie jak drzewa, meble, wyposażenie pomieszczeń, jak również instrukcję montażu czy folder zawierający zdjęcia
i opis oryginalnego domu.

Wymiar: S50 x W50 x H22cm
Materiał: Sklejka
Waga : 1,5kg

All rights reserved. © Studio No. © Onimo
LEGO® Man is registered trademark of company from the LEGO Group.
This product is not sponsored, authorize or supporeted by the LEGO Group.